افتتاحیه جشنواره قرآنی کارکنان زندانهای کرمان و خانواده آنان به میزبانی زندان سیرجان

جشنواره قرآنی کارکنان مرد و زن و خانواده ی زندانهای استان کرمان در رشته های حفظ ، مفاهیم ، قرائت ، ترتیل و اذان با حضور سلیمانی معاون سلامت ، اصلاح و تربیت ،نیکنام رئیس اداره فر هنگی و تربیتی ، خانم حاج خلیلی مسئول دارالقرآن اداره کل زندانها ، آذرنگ رئیس اداره زندان و دیگر مسئولین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ؛ افتتاحیه جشنواره قرآنی کارکنان و خانواده آنان به میزبانی زندان سیرجان با تلاوت قرآن کریم و ادای احترام به پرچم مقدس جمهوری اسلامی در سالن غدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیرجان برگزار گردید.

حجه الاسلام یار احمدی معاون فرهنگی زندان سیرجان در ابتدا ضمن خیر مقدم به معاون سلامت اصلاح و تربیت ، نیک نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها و تمامی شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات قرآنی گفت : بسیار خرسندیم از اینکه این فرصت در اختیار زندان سیرجان قرار گرفت تا میزبان پرچمداران کلام الهی باشد و در راستای اجرای برنامه ها و روند مسابقات قرآنی توضیحاتی ارائه نمود .

در ادامه نیکنام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانها با اشاره به روایتی از امام علی(ع) که خدای تعالی کتابی راهنما فرستاد و در آن خوب و بد را روشن ساخت ،پس راه خوبی را پیش گیرید تا هدایت شوید و از راه بدی دوری جوئید تا به مقصد برسید گفت : قرآن کریم دربرگیرنده هدایت و سعادت انسان در دنیا و آخرت است و در تمام مراحل زندگی رهبر و راهنمای انسان به سوی کمال است.

وی با اشاره به اثرات قرآن بر زندگی انسان ها اظهار داشت: کسی که زندگی خود را در قالب دستورات قرآن قرار می دهد رمز زندگی سعادتمندانه و موفق را کشف می کند زیرا اولین اثری که قرآن می تواند بر زندگی ما داشته باشد احترام به دیگران است. گذشت، ایثار و جلوگیری از خشونت از برکات قرائت قرآن است. قرآن مهارت های زندگی را افزایش می دهد.

رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های کرمان گفت:وی هدف از برگزاری این جشنواره را سرلوحه قرار دادن قرآن در راس امور دانسته و افزود: انسان دچار لغزش نخواهد شد مگر اینکه از دستورات و فرامین الهی دور گردد .

وی در ادامه سخنان خود از میزبانی خوب رئیس و کارکنان زندان سیرجان قدر دانی نمود و خطاب به شرکت کنندگان گفت : خوشا به سعادت شما کارکنان و خانواده هایتان که قرآن را سرلوحه کار و زندگی خود قرار داده اید و با قرآن مانوس هستید و برای همه شرکت کنندگان در مسابقات آرزوی موفقیت نمود.

نیکنام بیان داشت : در این دوره از مسابقات قریب به ۳۵۰ نفر از کارکنان مرد و زن و خانواده ی آنان در رشته های درک مفاهیم، قرائت، اذان، ترتیل، وحفظ ۱ جزء، حفظ ۳جزء ، حفظ ۵ جزء ، حفظ ۱۰ جزء ، حفظ ۱۵ جزء ، حفظ ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن با یکدیگر به رقابت می پردازند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*