اخبار کوتاه

اشتغال و حرفه آموزی مددجویان از اولویت های اصلی زندانهای کرمان است.

به گزارش روابط عمومی زندان های استان کرمان، درجلسه ای که با حضور مدیرکل زندانها ، معاون اداری و مالی اداره کل ،مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان کرمان،  مسئول اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان ، معاون زندان مرکزی و  یکی از مدیران و مربیان مجتمع آموزشی فنی و حرفه ای استان کرمان  در محل زندان مرکزی برگزار شد،مدیر کل زندانهای استان کرمان گفت:مددجویان باید از فرصتهای به دست آمده برای فراگیری آموزشهای فنی و حرفه ای درزندان استفاده کنند.

رمضان امیری خاطرنشان ساخت:بیکاری یکی از آسیبهای جدی در جامعه است که متاسفانه در برخی از موارد منجر به انحراف افراد شده و مددجویان با توجه به فراهم بودن زمینه های آموزش اشتغال در زندان می بایست درجهت اصلاح و تربیت و بازگشت سعادتمندانه خود به کانون گرم خانواده همت و مسئولین زندان را همراهی کنند.

وی افزود:از اولویت های سازمان زندانها اشتغال و آموزش فنی وحرفه ای به زندانیان است و بایستی به اشتغال مددجویان اهمیت زیادی داد.

امیری عنوان کرد:توجه جدی به وضعیت اشتغال مددجویان زمینه حضور آنها در جامعه را فراهم کرده و در تقویت اعتماد به نفس آنها نقش بسزایی دارد.

وی یاد آورشد:فارغ از اینکه ما وظایفی قانونی در قبال نگهداری و اصلاح و تربیت مددجویان داریم ،به لحاظ آموزه های دین مبین اسلام یکی ازدغدغه های مهم ما خانواده های زندانیان و معیشت آنهاست.

مقام عالی زندان های استان کرمان اشتغال زندانیان در طول مدت حبس را یکی از روشهای مناسب برای کاهش فشارهای روحی و روانی ناشی از حبس برشمرد واظهار داشت:ایجاد اشتغال مولد در راستای آماده سازی مددجویان برای بازگشت سعادتمندانه آنها جزو اولویتهای اساسی در مجموعه زندانهای استان است.

گفتنی است این مجتمع آموزشی آمادگی ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای در رشته های مختلف دوخت لباسهای سنتی،انواع دوختها از جمله گلابتون دوزی،برجسته دوزی ،ابریشم دوزی،و تراش صدف و… را دارد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*