اخبار کوتاه

اشتغال مددجویان و کمک به بازگشت سعادتمندانه به جامعه

مدیر کل زندان های استان کرمان در حاشیه بازدید از کارگاه های فنی و حرفه ای زندان مرکزی گفت: زندانیانی که پس از آزادی از شغل مناسب برخوردار شوند و کسب در آمد حلال داشته باشند بسیار کمتر از سایرین به جرم مبادرت می ورزند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان کرمان،  رمضان امیری، مدیر کل زندان های استان کرمان در نشست هم اندیشی با اداره کل فنی و حرفه ای استان  در خصوص اشتغال و حرفه آموزی مددجویان زندانها با بیان اهمیت نقش حرفه آموزی و متعاقب آن اشتغال در اصلاح و تربیت مجرمان، گفت: زندانیانی که پس از آزادی از شغل مناسب برخوردار شوند و کسب در آمد حلال داشته باشند بسیار کمتر از سایرین به جرم مبادرت می ورزند.

وی افزود:  برابر آمارها این قشر از زندانیان که در دوران حبس از بسته تربیتی- مشاوره و روان درمانی و آموزش های مهارتهای اساسی زندگی و فنی حرفه ای برخوردار شده اند ، نرخ عود جرم پس از آزادی و بازگشت به زندان آنان بسیار پایین است .

 مقام عالی زندانهای استان تصریح کرد: هدف ما مشغول کردن زندانیان در دوره خاصی در کلاسهای فنی وحرفه ای نیست بلکه با این کار می خواهیم مددجویان حرفه جدیدی آموخته و پس از آزادی در جامعه زمینه اشتغال آنان فراهم آید که با این کار هم به جامعه بازگشته و هم صاحب شغل وکاری پایدار خواهند بود.

وی  بازگشت سعادتمندانه و جلوگیری از بزه وجرم جنایت را یکی از آثار کلاسهای فنی وحرفه دانست و افزود: کار مربیان فنی وحرفه ای بسیار مهم است چرا که با آموزش خود علاوه بر جنبه اشتغال زندانیان آنان را اصلاح کرده و بزهکاری کمتر شده در نتیجه جامعه و شهری آرام و سالم خواهیم داشت که این خود بسیار کار با ارزش و مهمی تلقی می شود.

  مدیر کل زندانهای استان در ادامه تصریح کرد: امیدوارم مشکلاتی که در زمینه برگزاری کلاسهای فنی وحرفه ای وجود دارد با تفاهم وهمکاری بیش از پیش مرتفع گردد چرا که معتقدیم با این نیروی آماده آموزش پتانسیل خوبی برای امر آموزش و یادگیری در زمنیه ها ی مختلف وجود دارد.

وی ازهمکاری صمیمانه سازمان فنی وحرفه ای تقدیر وتشکر کرده وخواستار راه اندازی آموزش رشته های جدید فنی به مددجویان شد.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان کرمان  نیز با اشاره به تجربه خیلی خوب خود در بازدید معمول از زندان و مشاهده اقدامات تأمینی و تربیتی و فضا و فرصت های تهیه شده برای نگهداری درست و اصلاح و آموزش زندانیان گفت: ما خود را در کنار اداره کل زندانها مسئول انجام هم افزائی های لازم برای اصلاح و تربیت و بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه میدانیم.

جهانگیری بیان داشت: زندان در همه زمینه ها چه بعد قرآ نی وفرهنگی چه فضای مناسب برای آموزش و کلاسهای فنی وحرفه ای تلاشهای مهمی داشته است بر این اساس افرادی تحت آموزش هیچ بهانه ای برای عدم کارهای خداپسندانه و همچنین آموزش در زمینه ها ی مختلف نخواهند داشت.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان  در این بازدید ضمن گفتگو با مربیان آموزشی شاغل در زندانها ، مسائل و مشکلات موجود در خصوص ارتقاء سطح کیفی دوره های آموزش فنی و حرفه ای برای زندانیان استان را بررسی نموده و قول مساعد درخصوص تهیه وتجهیز کارگاه ها به وسایل آموزشی و راه اندازی رشته های جدید فنی  را داد..

گفتنی است مدیر کل فنی و حرفه ای استان کرمان و همراهان از  بخش های مختلف زندان مرکزی ، از جمله کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی ، اندرزگاه ها ، امکانات آموزشی ، فرهنگی ، ورزشی و … بازدید کردند و در پایان از مربیان فنی و حرفه ای مستقر در زندان مرکزی با اهداء هدایایی تجلیل شد.

شایان ذکر است در این بازدید   محمد رضا جهانگیری مدیر کل فنی و حرفه ای ، غضنفری معاون اداری و مالی ، ملامحمدی مسئول اداره آموزش اداره کل فنی و حرفه ای استان ، امیری مدیر کل زندانها ،کرامت عبدلی نژاد معاون سلامت ، اصلاح و تربیت ، سلیمانی مدیر زندان مرکزی ، عامری معاون اصلاح و تربیت زندان ، میرشکاری رئیس اداره اشغال و حرفه آموزی زندانهای استان ، عبدلی نژاد معاون اداره اشتغال اداره کل زندانها حضور داشتند .

  در راستای کیفیت بخشی به برنامه های آموزش فنی و حرفه ای زندانیان استان ، جهانگیری  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان به همراه مدیر کل زندانها  از کلیه کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای زندان مرکزی به مدت ۴ ساعت بازدید کردند.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*