اخبار کوتاه

اشتغال مددجویان راهی برای کاهش آسیب های اجتماعی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان در حاشیه بازدید از کارگاه های اشتغال انجمن حمایت زندانیان کرمان گفت : اشتغال مددجویان نقش مهمی در پیشرفت جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ، بمنظور بازدید از فعالیت ها و چگونگی برنامه اشتغال مددجویان تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان ، سردار چناریان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ، امیری مدیر کل زندانها با همراهی افضلی مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان کرمان از کارگاههای اشتغال مددجویان اندرزگاه باز نسوان تحت پوشش انجمن حمایت بازدید کرد .
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان در این بازدید گفت : اشتغال نقش بسزایی در پیشرفت جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.

سردار چناریان با بیان اینکه اشتغال نقش بسزایی در پیشرفت جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد، اظهار کرد: ایجاد فرصت‌های شغلی، جدای از تقویت اقتصاد باعث رفع بیکاری در اقشار مختلف می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ،اشتغال مددجویان را ضروری دانست وبیان داشت : با تقویت استعدادها و مهارت در این قشر از جامعه، آنان به خودکفایی و استقلال مالی دست خواهند یافت.

وی ایجاد زمینه اشتغال و توانمند سازی ‏مددجویان موجب بازگشت شرافتمندانه آنها به زندگی فردی و اجتماعی شده و از گرایش ‏مجدد آنها جرم و زندان جلوگیری می کند.‏

وی اظهار کرد: در راستای ایجاد اشتغال و توانمند سازی مددجویان کارهای قابل توجه ای توسط مسئولین زندان و انجمن های حمایت انجام شده و امیدواریم با همکاری سازمان های مردم نهاد در جلب مشارکت خیرین نهایت بهره ‏برداری انجام بشود و امیدواریم اقدامات در این حوزه افزایش پیدا کند.‏

وی بر همکاری هر چه بیشتر سازمان های نقش آفرین در حوزه اشتغال مددجویان تاکید ‏کرد و از مدیریت مجموعه زندانها تشکر و قدر دانی کرد .

در ادامه امیری مدیر کل زندانها نیز گفت : انجمن حمایت زندانیان که با هدف ایجاد اشتغال زندانیان در سال ۱۳۲۰ آغاز به کار کرد در زمان حاضر بیش از ۸۲۰ خانواده مددجو را تحت حمایت قرار داده است.

رمضان امیری افزود : دغدغه مسئولین اداره کل زندانهای استان و انجمن حمایت همواره کمک به وضع مالی مددجویان و بهبود وضعیت معیشتی آنان و خانواده شان بوده است .

وی تصریح کرد: از جمله اقدامات صورت گرفته برای تحقق این امر،راه اندازی کارگاههای مختلف برای خانواده و مددجویان رای باز می باشد.

امیری با اشاره به اینکه خدمت به اقشار آسیب پذیر جامعه اولویت این نهاد است، افزود: با هدف جلوگیری از آسیب های اجتماعی و پیگیری مشکلات خانواده ها با همکاری انجمن ، خانواده هایی که سرپرست آنها به دلایل مختلف در زندان بوده حداقل تا زمانی که شرایط بازگشت فرد زندانی به خانواده فراهم شود به آنها کمک می شود.

وی گفت : با فراهم نمودن تسهیلات اشتغالزایی برای مددجویان ، آنان می توانند پس از آزادی کسب و کاری برای خود و خانواده‌هایشان ایجاد کنند و جدای از خارج شدن از پوشش این نهادهای حمایتی فرصت شغلی برای دیگران نیز فراهم کنند.

مقام عالی زندانهای استان افزود : از طرفی نیز کمک به مددجویان بی بضاعت و کم بضاعت از برنامه های انجمن حمایت می باشد که هر چقدر بیشتر این نهاد بهره وری و کسب درامد داشته باشد می تواند به مراتب کمک های بیشتری به مددجویان و خانواده انان کنند .

مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان کرمان نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده برای مددجویان و خانواده هایشان گفت : آموزش مددجویان می تواند کمک شایانی به بازگشت آنان به جامعه داشته باشد .

اکبر افضلی بیان داشت : آموزش مددجویان تحت پوشش انجمن توسط فنی و حرفه ای انجام می گیرد .

وی افزود : برطرف نمودن مشکلات مددجویان و خانواده هایشان دغدغه مدیر کل زندانها و انجمن حمایت است و امیدواریم بتوانیم با حمایت مسئولین کمک های بیشتری به خانواده های بی بضاعت شود .

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*