اخبار کوتاه

اخذ تخفیف از شکات برای زندانیان کرمان در هفته قوه قضاییه

مدیر کل زندانهای استان کرمان از اخذ تخفیف و رضایت بیش از ۴ میلیارد ریالی شکات در جلسه صلح و سازش محکومین جرائم غیر عمد کرمان خبرداد.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان، جلسه رضایت از شکات با حضور رمضان امیری مدیر کل زندانها ، سید حجت الله موسوی قوام، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان ، حجت الاسلام کارگر رییس اداره قضایی ، عبدلی نژاد رییس حفاظت و اطلاعات اداره کل و اعضای کمیته صلح و سازش ستاد دیه در سالن  شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اداره کل زندان‌ها برگزار شد.

 مدیر کل زندانهای استان  گفت : در این جلسه تعداد ۱۴ نفر از شکات مددجویان کرمان دعوت شدند که کل مبلغ بدهی آنان حدود ۲۰ میلیارد ریال است که با تلاش نمایندگان و مددکاران ستاد دیه بیش از ۴ میلیارد ریال تخفیف و رضایت اخذ شد.

  وی افزود : یکی از نقاط قوت اخلاق اسلامی توجه به انسان‌ها، حس همکاری، نیکوکاری و خدمت‌رسانی به مردم است که در جلوه‌های مختلف به وجود می‌آید و یکی از شاخصه‌های ارتباط یک انسان مسلمان در کنار ارتباط با خالق و ارتباط با خویش، ارتباط با محیط و انسان‌ها است که یکی از راه‌های آن خدمت به خلق و اهتمام به این امر است.

مدیر کل زندانها بیان داشت: زندانی بودن سرپرست خانواده تنها وضعیت زندگی خود آن فرد را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد بلکه ممکن است آسیب‌های اجتماعی، روحی و اقتصادی نیز گریبان گیر خانواده اش شود.

امیری با اشاره به لزوم تلاش برای آزادی زندانیان نیازمندی که مرتکب جرایم غیرعمد شده‌اند، افزود: در شرایط کنونی که خانواده‌های دارای سرپرست نیز اغلب ممکن است دچار مشکلات معیشتی و اقتصادی شوند، زندانی بودن سرپرست و نان آور خانواده، فشار مضاعفی تحمیل می‌کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۱۷۹ مددجوی غیر عمد در سطح زندان‌های استان تحمل حبس می‌کنند که برای آزادی آنان بیش از ۸ میلیارد تومان نیاز است.

 سید حجت الله موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان نیز در این جلسه گفت: با توجه به گرامیداشت هفته قوه قضائیه و دهه کرامت جلسات صلح و سازش با رعایت تمامی موازین بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در تمامی شهرستان‌های استان که دارای زندان هستند در حال برگزاری است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه کرمان تصریح کرد: شکات با گذشت و تخفیفی که نسبت به محکومین غیر عمد دارند خود بازوی توانمند ستاد دیه در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد هستند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*