اخبار کوتاه

اختتامیه مسابقات ورزشی کارکنان مرد زندانهای استان کرمان به میزبانی شهربابک برگزار شد

 اختتامیه مسابقات ورزشی کارکنان مرد زندانهای استان کرمان با حضور  پرویز سلیمانی معاون اصلاح و تربیت ، نیکنام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی ،سرهنگ اسدی فرمانده یگان حفاظت اداره کل ،آذزنگ رئیس  زندان سیرجان ، کریم قاسمی مسئول تربیت  بدنی اداره کل زندانهای استان کرمان ، سلیمانی رئیس زندان و مسئولین شهربابک و تیمهای شرکت کننده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهربابک؛سلیمانی رئیس اداره زندان شهربابک در ابتدای این مراسم گفت: این دوره از مسابقات در رشته های فوتسال و تنیس روی میز با حضور ۱۵۰ شرکت کننده  از زندان های سراسر استان برگزار گردید.

حجت الاسلام انصاری امام جمعه شهربابک در ادامه گفت: ورزش یکی از مقوله هائی است که هم به سلامت جسم کمک می کند و هم به سلامت روح و کارکنان باید ورزش را در اولویت های کاری خود قرار دهند.

وی ضمن اشاره به اهمیت ورزشی در آیات و روایات افزود: رشد کمال اخلاقی و معنوی و ارتقای شخصیت و روان در ورزش و فعالیت های جسمی و حرکتی نهفته است و ورزش صرفاً پرورش جسم و فیزیک و ساختار بدنی انسان نیست بلکه پرورش و تربیت جسم و تن آدمی به منظور رشد و شکوفایی توانایی ها و استعدادهایش برای بهتر و مفید زندگی کردن در جامعه است.

حجت الاسلام نیکنام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانهای استان کرمان نیز گفت: فعالیت های ورزشی در زندان ها زیر بنای کار فرهنگی ست و باید زمینه حضور تمامی کارکنان، پرسنل وظیفه و مددجویان در اکثریت رشته های ورزشی مهیا شود و با فعالیت های ورزشی در زندانها زمینه بروز آسیب را کاهش داد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از اعضای برگزار کننده این مسابقات، ورزش  را ضامن سلامتی و شادبی جامعه دانست و بر اجرای اینگونه مسابقات به مناسبت‌های مختلف بیش از پیش  تاکید کرد.

شایان ذکر است در این دوره از مسابقات در رشته فوتسال تیم های زندان مرکزی، کانون اصلاح و تربیت و اداره کل به ترتیب مقام اول تا سوم و در رشته تنیس روی میز تیم های اردوگاه  حرفه امورس و کاردرمانی کرمان ،جیرفت و مرکزی مقام اول تا سوم را  به خود اختصاص دادند .

گفتنی است این دوره از مسابقات ورزشی همراه با برنامه تفریحی بازدید از روستای صخره ای میمند شهربابک بود

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*