اخبار کوتاه

ابلاغ آیین نامه داخلی تسهیلات رفاهی به مددجویان زندان مرکزی کرمان

در راستای طرح پیشنهادی زندان مرکزی و دستور دادستان استان
آیین نامه داخلی تسهیلات رفاهی تنظیم و به مددجویان ابلاغ گردید.
مدیر زندان مرکزی کرمان از ابلاغ آیین‌نامه داخلی در خصوص اعطاء تسهیلات رفاهی به مددجویان فعال در حوزه‌های فرهنگی و تربیتی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان، روشان اظهار کرد:
در راستاي اهداف عالي قوه قضاييه و سازمان زندان‌ها مبني براجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی ،كاهش جمعيت كيفري، کاهش جرم و پایین آمدن آمار ورود مجدد مددجویان به زندان، آیین‌نامه داخلی در خصوص اعطاء تسهیلات رفاهی به مددجویان فعال در حوزه‌های فرهنگی و تربیتی با پیشنهاد و پیگیری ملائی دادیار اجرای احکام  کیفری و رئیس زندان، با هماهنگی دادستان و معاونین ایشان به تصویب رسید و برای یک سال در زندان مرکزی اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به اهداف این طرح، اظهار کرد: این طرح برای اولین بار  با پیشنهاد زندان کرمان به منظوراصلاح و تربیت واثر معنا دار در بازگشت مجدد زندانیان، کمک به تحکیم مبانی و روابط خانوادگی و اجتماعی زندانیان، فراهم نمودن زمینه بازگشت مددجویان به جامعه و همچنین مشارکت و فعالیت بیشتر آن‌ها در برنامه‌های اصلاحی تربیتی، فرهنگی، ورزشی، حرفه‌آموزی و اشتغال و نیز بالا بردن روحیه‌ی مددجویان مطرح شد و مورد موافقت مسئولین قضایی استان قرار گرفت .
روشان افزود: بر اساس این طرح مددجویان حافظ یک جزء قرآن کریم به بالا، در صورت باسواد بودن و داشتن مدرک ابتدایی، با جرم خاص از ۲۰ روز مرخصی و با سایر جرایم از ۳۰ روز مرخصی برخوردار می‌شوند.
وی ادامه داد: زندانیان حافظ یک جزء قرآن کریم به بالا، در صورت باسواد بودن و داشتن مدرک راهنمایی با جرم خاص می‌توانند از ۱۵ روز مرخصی و با سایر جرایم از ۲۰ روز مرخصی استفاده کنند.
مدیر زندان مرکزی کرمان  افزود: مددجویان حافظ یک جزء قرآن کریم به بالا، در صورت بی‌سواد بودن و داشتن جرم خاص شامل ۲۵ روز مرخصی و با سایر جرایم شامل ۳۵ روز مرخصی می‌شوند.
وی با اشاره به میزان مرخصی مددجویانی که موفق به حفظ زیر یک جزء از قرآن شده‌اند، افزود: مددجویان حافظ زیر یک جزء قرآن کریم در صورت باسواد بودن و داشتن مدرک ابتدایی با جرم خاص از۱۰ روز و با سایر جرایم از۱۵ روز مرخصی برخوردار می‌شوند.

روشان گفت: حافظان زیر یک جزء قرآن کریم در صورت باسواد بودن و دارا بودن مدرک راهنمایی با جرم خاص از۷ روز مرخصی و با سایر جرایم از۱۰ روز مرخصی برخوردار می‌شوند.
وی ادامه داد: زندانیانی که موفق به حفظ زیر یک جزء قرآن کریم شده‌اند در صورت بی‌سواد بودن با جرم خاص شامل۱۵ روز مرخصی و با سایر جرایم شامل ۲۰ روز مرخصی می‌شوند.
مدیر زندان مرکزی کرمان بیان داشت: همچنین حافظان زیر یک جزء قرآن کریم در صورت بی‌سواد بودن و ترک کامل اعتیاد با تایید بهداشت و درمان زندان، می‌توانند از۳۰ روز مرخصی استفاده کنند.
وی با اشاره به دیگر شرایط استفاده از مرخصی، گفت: شرکت در مسابقات ورزشی و هنری و کسب مقام قهرمانی کشوری، شامل۲۰ روز مرخصی، کسب مقام قهرمانی استانی شامل ۱۵ روز مرخصی و کسب مقام در سطح شهرستان شامل ۱۰ روز مرخصی می‌شود.
روشان با بیان این که یکی از اهداف و برنامه‌های زندان کرمان آموزش حرفه و مهارت و سوادآموزی به مددجویان می‌باشد، اظهار داشت: بر همین اساس مددجویانی که موفق به شرکت در رشته‌های هنری و دریافت گواهینامه پایان‌دوره شوند، کسانی که موفق به دریافت گواهینامه پایان‌دوره در رشته‌های اشتغال و حرفه‌آموزی شوند، مددجویانی که گواهینامه پایان‌دوره در رشته‌های روانشناسی و مهارت‌های زندگی را کسب کنند و همچنین مددجویانی که با شرکت در دوره‌های نهضت سوادآموزی، تحصیلی، احکام و عقاید اسلامی موفق به دریافت گواهینامه پایان‌دوره شده باشند می‌توانند از۱۰ روز مرخصی بهره مند شوند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*