آیین عزاداری ماه محرم در زندان زرند

رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان های استان کرمان بصورت سرزده درآیین سوگواری حضرت امام حسین (ع) و در جمع مددجویان زندان زرند حضوریافت.
به گزارش روابط عمومی اداره زندان زرند:مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان همه روزه در دهه اول ماه محرم با حضور روحانیون برجسته و ذاکران اهل بیت عصمت وطهارت (ع) در حسینیه زندان زرند برگزار شد.

حجت الاسلام نیک نام به مناسبت هفتمین روز ماه محرم طی سخنانی گفت:علی اصغر (ع)، یعنی درخشان ترین چهره کربلا، بزرگ ترین سند مظلومیت و معبرین زاویه شهادت …چشم تاریخ ، هیچ وزنه ای را درتاریخ شهادت ، به چنین سنگینی ندیده است . علی اصغر را ((باب الحوائج)) می دانند، گرچه طفل رضیح و کودک بوده اما مقامش نزد خداوند بسیار والاست .

رئیس اداره فرهنگی وتربیتی زندانهای کرمان تصریح کرد:امام حسین(ع) چون خویشتن را تنها و بی یاور دید آخرین حجت را برمردم تمام کرد و بانگ برآورد : ((هل من ذاب یذب عن حرم رسول الله ، هل من موحد یخاف الله فینا ، هل ن مغیث یرجو الله باغاثتنا ، هل من معین یرجو ما عندالله فی اعانتنا، یعنی آیا مدافعی هست که از حرم رسول خدا دفاع کند ،آیا یکتاپرستی هست که از خدا بترسد و ما را یاری دهد ،آیا فریاد رسی هست که به خاطر خدا ما را یاری رساند ،آیا کسی هست که به خاطر روضه و رضوان الهی به نصرت ما بشتابد.
حجت الاسلام نیکنام اضافه کرد: علی اصغر یکی از فرزندان امام حسین (ع) است که شیر خوار بود و از تشنگی ، روز عاشورا بی تاب شده بود امام خطاب به دشمن فرمود: از یاران و فرزندانم ، کسی جزاین کودک نمانده است نمی بینید که چگونه از تشنگی بی تاب شده ، در ((نفس المهموم)) آمده است که فرموده : ((ان لم ترحمونی فارحموا هذا الطفل)) در حال گفتگو بود که تیری از کمان حرمله آمد و گوش تا گوش حلقوم علی اصغر را درید امام حسین (ع) خون گلوی او را گرفت و به آسمان پاشید.
در پایان مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برادران حبیب زاده با روضه خوانی وعزاداری حال و هوای بسیار معنوی به این مراسم بخشیدند که با استقال بی نظیر مددجویان روبرو گردید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*