اخبار کوتاه

آمادگی شهرداری زرند برای ساخت زندان جدید این شهرستان

شهردار زرند:جابجائی زندان زرند باید در اولویت برنامه های مسئولین شهرستان قرار گیرد .

مهندس مهدلو شهردار زرند بهمراه مهندس رحمانی رئیس و اعضای شورای شهر زرند با ماشاالله تویسرکانی رئیس اداره زندان زرند دیدار و در خصوص مسائل مختلف به بحث و تبادل نظر نشستند .

به گزارش روابط عمومی زندان زرند: تویسرکانی رئیس اداره زندان زرند در این دیدار تعامل بین دستگاه های دولتی را یکی از راههای پیشرفت هر شهر دانست و گفت: اگر تعامل و همکاری و همراهی نهادهای دولتی با یکدیگر افزایش پیدا کند ثمر این امر به رفع مشکلات شهر کمک خواهد کرد.

ماشاالله تویسرکانی در ادامه گفت :  به ازای هر ۳۰۰نفر از شهروندان زرندی یک زندانی وجود دارد به فضای کم زندان این شهرستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه شهر خوب و با اقتصاد بالای زرند دارای آمار نگران کننده ای در بخش زندانیان می باشد که باید راه اساسی برای این امر اندیشیده شود .

وی بکار گیری قوانین جدید در بکارگیری نیروهای زندانی را یکی از راههای کاهش آمار زندانیان دانست و با اعلام اینکه زندان زرند ظرفیت بیش از این تعداد زندانی را ندارد گفت: با تدابیر اندیشیده شده در طی دوماه گذشته آمار بازگشت به زندان در سطح شهرستنان کاهش خوبی را داشته است که این امر نسبت به ماهها و سالهای گذشته رشد قابل چشمگیری را داشته است.

وی از آمادگی زندان زرند برای همکاری با شهرداری در راستای تامین نیروی کار شهرداری خبر داد و اظهار داشت:ارائه برنامه های فرهنگی مانند روضه خوانی ایام محرم،تلاوت قران،زیارت عاشورا،دعوت از هیئت های عزاداری برای اجرای مراسم از جمله فعالیتهای این اداره در زمینه فرهنگی می باشد .

وی در پایان افزود: اگر بخواهیم آمار زندانیان شهر زرند را کاهش دهیم باید همه ادارات و نهادها همراه و همسو به این معظل کمک نمایند .

مهندس رحمانی رئیس شورای شهر زرند نیز ضمن تبریک انتصاب تویسرکانی به ریاست اداره زندان زرند ارائه برنامه های فرهنگی و اجتماعی را یکی از راههای برون رفت از معضلات و مشکلات اجتماعی دانست و گفت:عده زیادی از زندانیان گرفتار در بند بر اثر مشکلات به وجود آمده در فضای شهر به زندان افتاده اند.

رئیس شورای شهر زرند افزود : متاسفانه فضای زندان مناسب شهر زرند نمی باشد گفت: شهرداری و شورای شهر زرند آماده همکاری در خصوص وضعیت زندان جدید شهر زرند می باشند .

وی استفاده از پتانسیلهای موجود در زندان در راستای پیاده رو سازی ،رنگ امیزی و… را در راستای برنامه های عمرانی شهرداری را لازم و ضروری دانست و تصریح کرد:امیدواریم با همکاری مدیران شهرستان بحث جابجائی زندان زرند را به سرانجام برسانیم .

مهندس مهدلو شهردار زرند نیز در این دیدار ضمن تسلیت ایام شهادت اباعبدالله الحسین (ع) افزود:وجود اختلافات طبقاتی در سطح شهرستان زرندو عدم گذشت افراد در جامعه در قابل یکدیگر باعث افزایش جمعیت زندان ها شده است .

مهندس محمد رضا مهدلو کاهش آستانه تحمل شهروندان در قبال یکدیگر را یکی دیگر از دلایل این امر دانست و تصریح کرد:رنگ باختن ترس از زندان در شهرها و عدم اینکه فرد هیچ دلیلی برای رهائی ندارد باعث بروز بسیاری از مشکلات در بحث زندان و زندانیان شده است .

منتخب شورای شهر زرند نیز به وضعیت بسیار بد زندان اشاره و با اعلام اینکه وجود این مکان خود در روحیه شهروندان تاثیر منفی دارد گفت:استفاده از نظرات کارشناسان و خود شهروندان در خصوص مسائل و مشکلات زندان می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات شهر در این زمینه باشد .

وی به دستور کار شهرداری و شورای شهر زرند در خصوص جابجائی این زندان اشاره کرد و با اعلام این موضوع که شهرداری آماده همکاری در خصوص ساخت زندان جدید و تحویل گرفتن محل زندان کنونی می باشد گفت: باید از زندان همانند یک دانشگاه برای تربیت افراد جامعه استفاده نمائیم تا بتوانیم شهر خوب و مورد قبولی داشته باشیم .

وی در پایان افزود:جابجائی زندان زرند باید در راس برنامه همه مدیران شهرستان قرار گیرد.

شایان ذکر است بازدید از بخشهای مختلف زندان از دیگر برنامه های شهردار و هیئت همراه بود .

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*