اخبار کوتاه

آغاز مراسمات عزاداری ایام محرم در زندان مرکزی کرمان

با آغاز ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) ، زندان مرکزی سراسر سیاه پوش هر صبح و شب مراسمات مختلفی در تمامی اندرزگاه های این ندامتگاه برگزار می گردد و مددجویان با تشکیل هیئت ها و دسته های سینه زنی و عزاداری حرکت خود را از اندرزگاه شروع و با تجمع در سالن ورزشی تربیت به عزاداری می پردازند.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان ، به مناسبت آغاز ماه محرم  مراسم عزاداری با حضور کامیابی رئیس هئیت های مذهبی استان ،امیری مدیر کل زندان های استان،مولایی دادیار ناظر بر اجرای احکام ،عبدلی نژاد معاون اصلاح و تربیت اداره کل،حجت الاسلام مقبلی رئیس اداره فرهنگی،حجت الاسلام کارگر رئیس اداره قضایی ،سلیمانی مدیر زندان مرکزی،عامری معاون اصلاح و تربیت،انجم شعاع رئیس اداره فرهنگی ،مسئولین و کارکنان زندان و جمع کثیری از مددجویان برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام انجم شعاع  رئیس اداره فرهنگی ضمن عرض خیر مقدم به بیان عملکرد واحد فرهنگی پرداخت.

در بخشی دیگر از این مراسم  حجت الاسلام ابوحمزه محقق حوزه علیمه قم،قیام امام حسین (ع) و وقایع تاریخی قبل از این قیام را  تشریح نمود و گفت: عاشورا تنها یک روز نبود که با طلوع خورشید آغاز شود و غروب آن انجام پذیرد، بلکه نقطه عطف بزرگی در تاریخ که نقش اصلاحی و بیدار گرانه ای در فرهنگ مسلمانان ایفا کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن بیان چرایی گستردگی برپایی عزای امام حسین بیان داشت:از فرصتی که در اختیار داریم و در مراسمات شرکت می کنیم نهایت استفاده را کرده  و  در سفینه نجات امام حسین (ع) قرار گیریم تا بازگشت سعادتمندانه به جامعه داشته باشیم.

در ادامه مداح هیئت های  عزاداری فرات ،میدان قلعه  و نظری  به مدیحه سرایی پرداخت.

سلیمانی مدیر زندان در حاشیه این مراسمات ضمن  تقدیر و تشکر از واحد فرهنگی بیان داشت: در این مراسمات هر روز یکی از هئیت های مطرح شهر کرمان حضور پیدا می کنند که مداحان اهل بیت (ع) به مدیحه سرایی، سخرانان ضمن تبیین ابعاد مختلف واقعه عاشورا و قیام حضرت سید شهداء به بیان ویژگی های آن حضرت (ع) و یاران بزرگوارش می پردازند.

در پایان این مراسم هیئت عزاداری فرات و میدان قعله در روز های اول و دوم محرم  با همکاری مسئولین زندان به توزیع غذای نذری در بین مددجویان پرداختند.

شایان ذکر است هر صبح قرائت زیارت عاشورا در نمازخانه زندان مرکزی با حضور مدیر،مسئولین و جمع کثیری از کارکنان و سربازان وظیفه در نمازخانه زندان مرکزی برگزار می گردد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*