اخبار کوتاه

در اولین جلسه هیات امنای ستاد دیه استان کرمان مطرح شد : آزادی ۳۶۷ زندانی جرائم غیر عمد در کرمان

 تعداد ۳۶۷ مددجوی جرائم غیر عمد در سال ۹۷ با پرداخت بیش از ۱۰ میلیارد و ۳۲۷ میلیون تومان از زندانهای استان کرمان آزاد شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانها : رمضان امیری مدیر کل  زندانهای استان کرمان و نائب رئیس هیات امنای ستاد دیه استان در اولین جلسه هیات امنای ستاد دیه استان  از خدمات ارزنده سید حجت الله موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان  تقدیر نمود و گفت : ستاد دیه استان باید اولویت کاری خود را در سال جدید  آزادی زندانیان جرائم غیر عمد که از قبل در زندانها مانده اند قرار دهد و این ستاد همچون گذشته کوشا باشد .

سید حجت الله موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با ارائه گزارشی از فعالیت های ستاد دیه استان گفت: تعداد ۳۶۷ مددجوی جرائم غیر عمد در سال ۹۷ با پرداخت بیش از ۱۰ میلیارد و ۳۲۷ میلیون تومان از زندانهای استان کرمان آزاد شدند.

وی افزود: خوشبختانه با همکاری و تلاش تمامی نمایندگان و مددکاران ستاد دیه در سطح زندانهای استان ، دستگاه های مربوطه از جمله اداره کل زندانهای استان و دادگستری های مربوطه در تمامی شهرستانها در سال ۹۷ موفق به آزادی این تعداد از زندانیان از سطح زندانهای استان شدیم که ۳۱ درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش آزادی را داشتیم که این رشد بسیار قابل توجه می باشد.همچنین در بحث برگزاری جشن های گلریزان و جمع آوری کمک های مردمی و خیرین می توان گفت از استانهای برتر کشور بوده ایم .

وی در ادامه بیان داشت : از جمع کل مبلغ پرداختی که در جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان هزینه گردیده بیش از ۶ میلیارد تومان توسط ستاد دیه استان از محل کمک های مردمی و خیرین بوده است.

موسوی قوام تصریح کرد: در بحث پیشگیری از وقوع جرم در جرائم غیر عمد در سال ۹۷ جلساتی با اساتید دانشگاه و کارشناسان حوزه آسیب‌های اجتماعی با محوریت صدا و سیمای مرکز کرمان؛ جلسه پیشگیری از حوادث رانندگی در آستانه سال نو با حضور مدیران و نهاد‌های فرهنگی با محوریت اداره کل زندان‌ها که در آن مراسم زمینه آزادی ۱۰ مددجوی جرائم غیر عمد فراهم گردید وجلسه با نمایندگان بیمه با حضور معاون دادستان در خصوص بدهکاران دیه برگزار شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در ادامه افزود: این ستاد با همکاری تمامی زندانهای استان موفق به برگزاری تعداد ۱۳۲ جلسه صلح و سازش در سطح استان گردیده که در این راستان بیش از ۷۲۳ میلیارد تومان از تعداد ۲۰۳ نفر از شکات پرونده مددجویان جرائم غیر عمد اخذ رضایت و تخفیف گرفته است .

وی بیان داشت :امیدواریم روزی برسد که هیچ گونه زندانی جرائم غیر عمدی در زندان نداشته باشیم .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*