اخبار کوتاه

آزادی ۳۲ مددجوی جرایم غیر عمد از زندان های کرمان

 مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان گفت: ۳۲ مددجوی جرائم غیر عمد به مناسبت ولادت پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت از زندان آزاد می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ، سید حجت‌الله موسوی‌قوام ، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان در جلسه هیات امنای ستاد دیه استان گفت : ۳۲ مددجوی جرائم غیر عمد به مناسبت ولادت پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت از زندان آزاد می شوند.

وی گفت : از تعداد کل این مددجویان  ۲۱  نفر محکومین به پرداخت مهریه ، ۴ نفر محکوم به پرداخت نفقه و مابقی محکومین  بدهکار مالی می باشند.

موسوی قوام اظهار داشت : کل مبلغ بدهی این تعداد از مددجویان بیش از ۳۵ میلیارد و ۵۳۳ میلیون ریال می باشد که با تلاش نمایندگان و مددکاران ستاد دیه  در سطح زندانهای  استان بیش از ۲۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال از شکات تخفیف و رضایت اخذ گردیده است.  همچنین مددجویان مبلغ بیش از ۵ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال از بدهی خود را تامین نموده اند . مبلغ ۲ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال از محل اعتبارات قرض الحسنه دولتی ، مبلغ ۲میلیارد و ۱۳۹ میلون ریال از محل بلاعوض ستاد دیه استان و۱میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال توسط ستاد دیه کشورتامین گردیده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان گفت : ۱۴۳ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد طی سال جاری از زندان‌های استان کرمان آزاد شده‌اند که رشد خیلی خوبی در مقایسه با سال گذشته داشته‌ایم.

وی بیان داشت: ۳۷ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد بدون پرداخت وجه آزاد شده‌اند و با ۱۴۳ نفر از شاکیان رایزنی شده و ۱۹ میلیارد تومان گذشت شاکی را داشته‌ایم که رقم بالایی در سطح کشور است.

موسوی قوام یادآور شد: ۵۸ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد زندان‌های استان کرمان نیز در پرداخت بدهی خود مشارکت کرده‌اند.

وی ادامه داد: جلسات صلح و سازش در سراسر استان کرمان به‌صورت منظم برگزار می‌شود که منجر به تخفیف زیادی از مبلغ بدهی مددجویان جرایم غیرعمد شده است.

وی اضافه کرد: اقدامات ستاد دیه در مساجد شهر کرمان را در راستای فرهنگ سازی و پیشگیری از وقوع جرم آغاز کرده‌ایم و به محله زندانیان جرایم غیرعمد مراجعه می‌کنیم و با هیات امنای مساجد با شکات مددجویان در خصوص پیشگیری از وقوع جرم در جرائم غیر عمد مذاکره می نمایم. و تاکنون حدود ۳۰ درصد از ۱۶ شاکی شرکت‌کننده در برنامه مساجد رضایت داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۲۸۰ نفر مددجوی واجد شرایط جرایم غیرعمدی در زندان‌های استان کرمان به‌سر می‌برند، عنوان کرد: استان کرمان جزاستان هایی می باشد که کمترین مددجوی محکوم به پرداخت دیه در جرائم تصادفات را دارد و پرونده همه آنها در ستاد دیه مطرح است.

مدیرنمایندگی ستاد دیه استان کرمان اظهار داشت: ۹۵ نفر بدهکار مالی، ۱۶۳ نفر بدهکار مهریه و ۱۰ نفر هم بابت نفقه در زندان‌های استان کرمان هستند.

وی از برگزاری جشن‌های گلریزان در سراسر استان کرمان طی ماه رمضان خبر داد و یادآور شد: ۲۵ جشن گلریزان در شهرستان‌ها و ۱۱ جشن گلریزان با همکاری صدا و سیما و استانداری برگزار کردیم و هر شب قشر خاصی در برنامه تلویزیونی ستاد دیه شرکت کردند.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*