اخبار کوتاه

آزادی ۱۸ مددجوی جرائم غیر عمد دراستان کرمان

مدیر عامل ستاد دیه استان کرمان گفت:زمینه آزادی ۱۸ مددجوی جرائم غیر عمد با پرداخت مبلغ ۶ میلیارد و ۷۸۹ میلیون ریال به مناسبت روزهای پایانی ماه صفرفراهم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ، سید حجت الله موسوی قوام؛ مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان گفت : کل مبلغ بدهی این تعداد از مددجویان جرائم غیر عمد که به مناسبت دهه پایانی ماه صفر زمینه آزادیشان فراهم شد بیش از ۲۴ میلیارد و ۷۲۳ میلیون ریال بوده که با تلاش نمایندگان و مددکاران ستاد دیه در سطح زندانهای استان بیش از۱۶ میلیارد و ۷۲۳ میلیون ریال از شکات این تعداد از مددجویان رضایت و تخفیف بدهی اخذ شد که از مابقی مبلغ باقی مانده آنان مبلغ ۵۵۹ میلیون ریال توسط ستاد دیه استان ، یک میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال توسط ستاددیه مرکز ، ۲میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه بانک های عامل و مبلغ ۲میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال توسط صندوق تامین خسارت های بدنی تامین شده است.

وی افزود : از این تعداد ۲ نفر محکومین بدهکار دیه در تصادفات ، ۹ نفر بدهکار مالی و مابقی محکومین بدهکار مهریه و نفقه هستند که مربوط به زندانهای کرمان ، رفسنجان ، بافت، جیرفت ، بم ، کهنوج و سیرجان هستند.

موسوی قوام بیان داشت :از ابتدای سال جاری تا کنون ستاد استان موفق به آزادی تعداد۱۳۵ مددجوی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای استان شده است اما متاسفانه آمار ورودی زندانیان غیر عمد نه تنها رو به کاهش نبوده بلکه افزایش داشته ایم خصوصا ً در نوع جرم محکومین به پرداخت مهریه و نفقه و بعد از آن محکومین مالی . ستاد دیه به تنهایی قادر به کاهش جمعیت کیفری زندانها و عدم وقوع جرم در جرائم غیر عمد نیست بلکه نیاز به همکاری دولت ، نهاده ، ارگانها و موسسات اهم از دولتی و خصوصی می باشد .

وی گفت : در حال حاضر تعداد ۲۸۰ مددجوی جرائم غیر عمد در سطح زندانهای استان تحمل حبس می کنند که برای آزادی آنان بیش از ۸۰ میلیارد ریال نیاز است.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*