اخبار کوتاه

آزادی ۱۶ محکوم غیر عمد به مناسبت آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج)

استاندار کرمان:

بخشی از فرهنگ سازی با آموزش به فرزندانمان انجام می پذیرد

در جلسه هیات امناء ستاد دیه استان که در دادگستری کل استان با حضور اعضاء هیات امناو تنی چند از مسئولین استان برگزار گردید دکتر فدایی استاندار کرمان  گفت : بخشی از فرهنگ سازی را می توان با آموزش خصوصا آموزش به فرزندانمان ایجاد کرد .
فدایی افزود : استانداری کرمان حاضر است در زمینه فرهنگ سازی و پیشگیری از وقوع جرم در جرائم غیر عمد همکاری و تعامل لازمه را با ستاد دیه استان داشته باشد .
ایشان گفت : فرهنگ سازی باید از زمان کودکی هنگامی که شخصیت یک فرد صورت می گیرد شروع گردد تا زمانی که فرد به بلوغ فکری می رسد شاهد ورود آن بصورت ناخواسته به زندان نباشیم زیرا ورود این افراد به زندان بدلیل عدم آگاهی می باشد در حالی که هزینه های زیادی را هم برای دولت دارد .

رئیس کل دادگستری:

مشارکت شرکت ها ، موسسات ، نهادها و ارگانهای غیر دولتی در ساخت ساختمان اداری ستاد دیه استان

یداله موحد رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امناء ستاد دیه استان هم در این جلسه گفت : در زمینه پیشگیری از وقوع جرم در جرائم نیاز به یک برنامه عملیاتی دقیق و جدی می باشد تا در این زمینه همکاری آحاد مردم جامعه ، موسسات ، ارگانها و نهادهای دولتی و غیر دولتی نباشد نباید منتظر باشیم تا جرمی رخ ندهد و کسی وارد زندان نشودجامعه کنونی ما نیاز به یک فرهنگ عمومی در زمینه پیشگیری از وقوع جرم در جرائم خصوصاً غیر عمد را دارد. رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: ستاد دیه استان کرمان مدت‌هاست پیگیر احداث مجموعه اداری است و با توجه به اینکه یک مجموعه خیریه به‌شمار می‌رود و بودجه ندارد، هم‌اکنون زمین و پروانه ساخت دریافت کرده‌اند، اما برای ادامه کار خواستار مشارکت خیران و مجموعه‌های مختلف هستیم.
در این جلسه تعدادی از مدیران شرکت ها و موسسات غیر دولتی حضور داشتند که مقرر شد با همکاری آنان ساختمان اداری ستاد دیه استان هر چه سریعتر احداث گردد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان:

آزادی ۱۶ محکوم غیر عمد به مناسبت آغاز

امامت حضرت ولی عصر (عج)

 سید حجت الله موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان در جلسه هیات امناء این ستاد خبر از فراهم شدن زمینه آزادی تعداد ۱۶ محکوم واجد الشرایط جرائم غیر عمد را از سطح زندانهای استان داد و گفت: کل مبلغ بدهی این تعداد بیش از ۵۷ میلیاردو ۲۳۷ میلیون ریال بوده که با پرداخت مبلغ ۴ میلیاردو ۴۴۷ میلیون ریال این تعداد از محکومین غیر عمد زندانهای استان از زندان آزاد می شوند که این مبلغ از محل کمک های خیرین ، ستاد دیه کشور و تسهیلات قرض الحسنه بانک های عامل می باشد.

موسوی قوام همچنین تصریح کرد : ستاد دیه استان از ابتدای سال جاری موفق به آزادی تعداد ۱۷۵ مددجوی غیر عمد واجد الشرایط از سطح زندانهای با پرداخت مبلغ ۶۲ میلیاردو ۱۸۰ میلیون ریال شده که حدود ۷۰ درصد پرداختی و آزادی توسط خیرین و نیکوکاران بوده است .

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در ادامه بیان داشت: در حال حاضر تعداد ۱۹۲ مددجوی واجد الشرایط جرائم غیر عمد در سطح زندانهای استان تحمل حبس می نمایند که برای آزادی آنان بیش از ۵ میلیارد تومان نیازمی باشد ضمناً پیگیر وصول مابقی تعهدات خیرین ، موسسات ، نهادها و شرکت هایی که در جشن های گلریزان استان در ماه مبارک رمضان برگزار شد هستیم تا بتوانیم زمینه آزادی تعداد بیشتری از محکومین غیر عمد را فراهم نمائیم .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*