اخبار کوتاه

آزادی ۱۲ مددجوی جرائم غیر عمد به مناسبت ولادت امام حسن عسکری (ع)

 به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ، سید حجت الله موسوی قوام مدیر نمایندگی ستاد دیه استان در جلسه هیات امنای ستاد دیه استان که در مرکز صدا و سیمای کرمان برگزار گردید خبر از آزادی ۱۲ مددجوی جرائم غیر عمد به مناسبت ولادت باسعادت امام حسن عسکری (ع) را داد.

وی گفت : این تعداد از مددجویان مربوط به زندانهای کرمان ، جیرفت ، بافت ، رفسنجان می باشند که کل مبلغ بدهی آنان بیش از ۱۸ میلیاردو ۵۷۳ میلیون ریال بوده که با تلاش نمایندگان و مددکاران ستاد دیه در زندانها مبلغ ۱۰ میلیاردو ۶۱۳ میلیون ریال تخفیف بدهی و رضایت اخذ گردیده است همچنین تعدادی از مددجویان مبلغ ۵ میلیاردو۱۷۲ میلیون ریال از بدهی خود را تامین نموده اند که مابقی مبلغ پرداختی ستاد دیه استان ، ستاد دیه کشور و اعتبارات قرض الحسنه دولتی می باشد.

موسوی قوام در ادامه بیان داشت :ستاد دیه استان از ابتدای سال جاری تا کنون موفق به آزادی تعداد ۱۶۳ مددجوی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای استان با پرداخت مبلغ ۴۱ میلیاردو ۵۲۰ مییون ریال گردیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذسته رشد ۱۵ درصدی در زمینه آزادی محکومین غیر عمد داشته ایم . همچنین در بحث اخذ رضایت شاکی با ۱۴۳ نفر از شکات پرونده ها در جلسات مختلف مخصوصاً جلسات صلح و سازش مساجد مذاکره گردیده که بیش از ۱۹۲ میلیاردو ۷۵۳ میلیون ریال تخفیف بدهی و گذشت اخذ شده است.

وی افزود : در حال حاضر تعداد ۲۸۵ مددجوی واجد الشرایط در سطح زندانهای استان تحمل حبس می نمایند که برای آزادی آنان بیش از ۹۰ میلیارد ریال نیاز است همچنین در نوع جرم بالاترین آمار مربوط به محکومین به مهریه و نفقه با تعداد ۱۶۵ مددجو می باشد بعد از آن محکومین بدهکار مالی با تعداد ۱۰۹ نفر ، مابقی بدهکاران دیه در حوادث رانندگی . قتل های شبه عمد می باشند.

موسوی قوام در پایان گفت : خوشبختانه با فرهنگ سازی و پیشگیری آمار محکومین به پرداخت دیه در حوادث رانندگی کاهش پیدا کرده و می توان گفت استان کرمان یکی از استان هایی می باشد در سطح کشور که کمترین آمار محکوم به پرداخت دیه در حوادث رانندگی را دارد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*